Kr SEK
Se Se
  • En
  • De
  • Fr
  • Ru
  • Es
  • Pt
  • It
  • Ar
  • Se
  • Nl
  • Jp
  • Tw
  • Gr
  • Th
  • Fi
  • Ko
  • Pl
  • Cn
  • Tr
  • No
  • Dk
  • Il
  • My
  • Hu
  • Hi
  • Din varukorg är tom!

Cisco SFP-10G-LR 10GBASE-LR SFP+-modul för SMF

  • Tillverkare: Cisco
  • Artikelnummer: SFP-10G-LR
  • Skick: Fabriksny förseglad
  • Lagersaldo: I lager
  • Fartyg: Vanligtvis inom 2 arbetsdagar
  • Garanti: 3 år

Kr5 563,45

Äkta Cisco SFP-10G-LR 10GBASE-LR SFP+-modul för SMF
Ett brett utbud av industrikompatibla SFP+-moduler för 10 Gigabit Ethernet-distributioner i olika nätverksmiljöer.

Cisco 10GBASE SFP+-modulerna ger dig ett brett utbud av 10 Gigabit Ethernet-anslutningsalternativ för datacenter, företagskabelskåp och transportapplikationer för tjänsteleverantörer.

Funktioner och Fördelar
Cisco SFP+-moduler erbjuder följande funktioner och fördelar.
  • Industrins minsta 10G-formfaktor för högsta densitet per chassi
  • Hot-swapbar in-/utgångsenhet som ansluts till en Ethernet SFP+-port på en Cisco-switch (inget behov av att stänga av vid installation eller byte)
  • Stöder "pay-as-you-populate"-modellen för investeringsskydd och enkel teknikmigrering
  • Digital optisk övervakningskapacitet för starka diagnostiska möjligheter
  • Optisk interoperabilitet med 10GBASE XENPAK, 10GBASE X2 och 10GBASE XFP-gränssnitt på samma länk
  • Funktionen Cisco Quality Identification (ID) gör det möjligt för en Cisco-plattform att identifiera om modulen är certifierad och testad av Cisco

Cisco SFP-10G-LR-modul
Cisco 10GBASE-LR-modulen stöder en länklängd på 10 kilometer på standard Single-Mode Fiber (SMF, G.652).

Plattformsstöd

    • Router i 7600-serien
    • ASR 901
    • ASR 903
    • Router i ASR 1000-serien
    • Router i ASR 9000-serien
    • Router i ASR 9000v-serien
    • Catalyst 2350- och 2360-serieomkopplare
    • Catalyst 2960-S-, 2960-X- och 2960-XR-omkopplare
    • Catalyst 3100 bladomkopplare
    • Catalyst 3560-, 3560-E- och 3560-X-omkopplare
    • Catalyst 3750-, 3750-E- och 3750-X-serieomkopplare
    • Catalyst 3850 Series Switchar
    • Catalyst 4500 och 4500-X Series Switchar
    • CRS router
    • MDS 9000
    • ME 4500
    • ME 4900NCS 6000-seriens router
    • Switchar i Nexus 2000-, 3000- och 4000-serien
    • Switchar i Nexus 9000- och 9500-serien (modulära).
    • RF Gateway-serien
    • SCE 8000
    • Adapter för delad port (SPA)
    • Omkopplare för Unified Computing System (UCS).

    Alla enheter i listan stöder inte alla moduler. För detaljer om vilka moduler som körs i vilka enheter och annan kompatibilitetsinformation, se dokumentet "Cisco 10 Gigabit Ethernet Transceiver Modules Compatibility Matrix":  https://www.cisco.com/en/US/docs/interfaces_modules/transceiver_modules/compatibility /matrix/OL_6974.html

    Ytterligare plattformar kan kontinuerligt läggas till; vänligen kontrollera kompatibilitetsmatrisen för den senaste informationen och för Cisco-kompatibla operativsystem för varje plattform.


    Produktspecifikationer

    • Produktnummer: SFP-10G-LR
    • Beskrivning: Cisco 10GBASE-LR SFP+-modul för SMF
    • Kontakter: Dubbel LC/PC-kontakt
    • Våglängd: 1310nm
    • Kabeltyp: SMF
    • Kabelavstånd: 10 km
    • Sändningseffekt (dBm): 
      • Max: 0,5
      • Minimum: -8,2
    • Ta emot effekt (dBm): 
      • Max: 0,5
      • Minimum: -14,4
    • Sändnings- och mottagningsvåglängd: 1260 till 1355nm
    • Bail Lach Färg: Blå
    • Strömförbrukning: 1W
    • Drifttemperaturområde: Kommersiellt temperaturområde (COM): 0 till 70°C (32 till 158°F)

     

    Denna SFP-10G-LR är 100 % äkta Cisco-produkt. Det kommer inte att ha några kompatibilitetsproblem med dina Cisco-enheter. Och Cisco SFP-10G-LR 10GBASE-LR SFP+-modul för SMF är fabriksny med originalförpackning. Köp det nu och njut av riskfritt köp med snabb leverans över hela världen från GenuineModules.com

    Det finns inga recensioner för denna produkt.

    Skriv en recension
    OBS: HTML kod översätts inte!
        Dålig           Bra

    Det finns inga vanliga frågor för denna produkt.

    Ställ en fråga
    Vänligen logga in eller registrera dig för att ställa en fråga